orthodox_church_04Преди около един час от добре осведомени източници научаваме, че синода на БПЦ ще потвърди действията си за отстраняването на Средно и западноевропейският митрополит Симеон. Това разбира се не е изненада, а нещо предполагащо се от само себе си. След като съсипаха и унищожиха православната църква в България, проруските митрополити се захванаха с православните общности зад граница. Естествено е че каквото са им разпоредили от Москва това и ще вършат.

Православните българи зад граница живеят предимно в такива семейства, където все някой ще е или католик или протестант или изповядващ някаква друга форма на Християнството.

Според последните разпоредби на синода в София, те напрактика трябва да се откажат от семействата си ако трябва стриктно да изпълнят синодалната лудост. Тъй като това няма как да стане, единственият възможен ход е този процес да бъде контролиран в близък план, а в по-далечен, толерантния модел на  интерконфесионалните християнски семейства да бъде напълно компрометиран. Някой би си задал въпроса как може да стане това? Отговора е много лесен, като бъде изпратена личност която е морално и духовно компромертирана и то в такава степен, че да погнуси и отврати всеки от православната вяра. Именно това е причината за управляващ на Западноеврпейските православни общности да бъде изпратен митрополит Галактион. В този смисъл назначението на владиката  Галактион е нож с две остриета.
Веднъж се внедрява в църковните общности изпитан апаратчик на комунистическата партия със задача да създаде хранителна среда в която да започне да действа руско-гръцкия модел на псевдорелигозността, филетизма и накрая безбожието.
От друга страна това назначение е ясен намек към Запада, че "бившите" тайни служби не са никак бивши, а съвсем настоящи и че неможе да бъде правена никаква политика, дори и църковна  без височайшото позволение на руската мечка. Тези въпроси са риторични за всеки, който е наясно с духовното падение на БПЦ. Проявите на  алогичните наглед действия са продиктувани от неистовата борба на червеното православие да оцелее, на сектата(която  проявява безочието да се нарича Божия църква)  да запази своя диоцез. С цената на всякакви мерзки дела, превръщайки беззаконието в закон тя ще се сражава с всеки, който отстоява християнската вяра.

" Бъдете трезвени, будни. Противникът ви, дяволът, обикаля като ревящ лъв, като търси кого да погълне."
І Петрово, 5:8

И колкото по силно се чуват воплите и воя на БПЦ, наподобяваща стара и натруфена блудница, узорпирала престола на същинската  Божия Църква, толкова по-ясно се вижда и откроява чистият във вярата си, праведният в помислите и делата си.
Каква ще бъде реакцията на православните българи зад граница тепърва ще разберем. Но започнаха да се появяват в интернет форуми призиви за недопускане на митрополит Галактион в православните общности зад граница.
Още по темата четет тук: